Oznámení OÚ

 • Upozornění - svoz směsného odpadu od 1. 5. 2024

  Upozorňujeme občany, že firma zajišťující svoz směsného odpadu bude od 1. 5. 2024 při vývozu kontrolovat popelnice, zda mají nalepenou svozovou známku na rok 2024. V případě, že nebude popelnice označena, nebude vyvezena.

  Platba za odpady byla splatná do 31. 3. 2024. Zapomenutou platbu -  je možné zaplatit na účet obce (upřednostňujeme) č. ú. 1080810349/0800, variabilní symbol - číslo popisné, do popisu platby uvést poplatek za odpad. Další možností je úhrada v hotovosti na Obecním úřadě v úředních hodinách.  Po úhradě na účet nebo v hotovosti si občan vyzvedne svozovou známku. Poplatek lze platit souhrnně za domácnost.

  Sazba poplatku za kalendářní 2024 rok činí 700,-Kč/osobu/rok.

 • Sběr starého železa 20. 4. 2024

  SDH Librantice provede

  v sobotu 20. 4. 2024 v dopoledních hodinách

  SBĚR STARÉHO ŽELEZA.

  Prosíme občany, aby dávali železo před dům až v sobotu v důsledku odcizení.

  Děkujeme.

  SDH Librantice 

   

   

 • Odpad s obsahem azbestu - informace k likvidaci

  OÚ oznamuje občanům, že od 19.4.2024 je pro drobné původce ukončen příjem odpadu s obsahem azbestu (eternit) na skládce v Křovicích. Jedná se o dodávky, které by si chtěli občané dovézt na skládku sami např. na přívěsném vozíku. 

  Výše uvedený odpad je možné zavézt na skládku EKOLA České Libchavy nebo SHL Kryblice u Trutnova. 

   

 • Poděkování

  Upřímné poděkování Vám všem, kteří jste se v sobotu 6. dubna 2024 zapojili do akce Ukliďme Librantice včetně organizátorů, kteří se na přípravě a koordinaci akce podíleli. 

  Vlasta Šolcová

 • Změna - úřední hodiny - od 1. 4. 2024

  Obecní úřad Librantice oznamuje, že na základě personálních a organizačních změn v zastupitelstvu obce dochází ke změně úředních hodin od 1. 4. 2024. 

  Pondělí: 17.00 - 19.00

  Úterý:       zavřeno

  Středa:    9.00 - 12. 00

  Čtvrtek:    zavřeno

  Pátek:      zavřeno

  Vzhledem k administrativním úkonům spojeným se změnami bude od 1. 4. 2024 po dobu cca 2 týdnů mimo provoz kontaktní místo Czech Pointu a omezena vidimace a legalizace (ověřování).

  Děkujeme za pochopení.

 • Rekonstrukce křižovatky Mileta v Hradci Králové

  Vážení občané,

  dovolujeme si Vás informovat v souvislosti s rekonstrukcí křižovatky Mileta v Hradci Králové, jednoho z nejdůležitějších dopravních uzlů v krajském městě. Bohužel jako každý velký investiční projekt i tato rekonstrukce s sebou nese určitá omezení a komplikace.

  Na stránkách www.hradeckralove.org/mileta je základní popis samotné stavby, která je sdruženou investicí ŘSD, Královéhradeckého kraje a města Hradce Králové. 

  Zveřejňujeme grafiku, kterou lze v této souvislosti používat.  

Stránky